Dwumiejscowy wyciąg narciarski - DOUBLE

Jest przeznaczony zwłaszcza dla ośrodków narciarskich, które dysponują długimi i stromymi stokami narciarskimi o wysokiej przepuszczalności. Odległość transportowa wyciągu jest do 600 m, zalecana zdolność transportowa 1200 osób/godz. Wyciąg jest samoobsługowy.

 

Opis techniczny


Stacja napędowa jest standardowo dostarczana jako naciągająca do umieszczenia u spodu (może być i odwrotnie). Walec hydrauliczny naciągania jest umieszczony ponad ruchomym nośnikiem. Zespół systemu naciągającego znajduje się we wnętrzu słupa nośnego za obudową. Napęd tworzy zwarta frontowa elektryczna skrzynka przekładniowa z przeciwzwrotnym urządzeniem wałkowym. Koło napędowe z wykładziną gumową jest umieszczone bezpośrednio na wyjściowym wale skrzynki przekładniowej.

Stacja zwrotna składa się ze samodzielnego słupa nośnego oraz z koła zwrotnego z pasowaniem. Dostęp do krążków linowych oraz do koła zwrotnego jest zapewniony za pomocą drabiny dostępowej i platform montażowych z balustradą. Stację można dostarczyć jako początkową (umieszczoną u spodu) lub końcową (umieszczoną u góry).

Podpory linowe są typu skośnego T i są wyposażone w drabiny dostępowe, platformy oraz w nadbudowy do celów montażowych.

Stacja napędzająca, stacja zwrotna i podpory linowe są umocowane do samodzielnych bloków mocujących za pomocą śrub mocujących, które wchodzą wraz z ramami zbrojeniowymi i samym zbrojeniem w skład dostawy.

Krążek linowy wykonany jest z aluminium z bocznicami stalowymi i z nawleczonym bandażem gumowym, który jest ściśnięty i zabezpieczony za pomocą wkładki klinowej. Pasowanie toczne krążków jest dosmarowywane, przy czym łożyska są kryte za pomocą specjalnego uszczelnienia.
Zespoły krążków są wyposażone we chwytniki liny z urządzeniem zabezpieczającym, które w razie wykolejenia liny wyłącza wyciąg. Standardową częścią składową dostaw jest system lokalizacji miejsca wypadnięcia liny oraz sterownik zdalny wyciągu, w miejscu obsługi przy stacji napędzającej, który umożliwia oprócz klasycznych funkcji także bezpośrednią regulację prędkości według potrzeby.
.

Parametry techniczne

- odległość transportowa wyciągu  300 do 600 m
- przekrój koła napędowego (z wykładziną gumową) 2,5 m
- przekrój koła zwrotnego (z wykładziną gumową) 2,5 m
- rozstaw lin na trasie 2,5 m
- przekrój krążków linowych 200 mm
- naciąganie hydrauliczne, samoczynne
- unośniki hydrauliczne dwumiejscowe system TURBO
- typoszereg wydajnościowy napędów (AS silnik z przetwornicą częstotliwości) 22 do 45 kW
- prędkość transportowa (płynne sterowanie) 2,5 do 3,2 m/s
- lina transportowa ocynkowana A 16 mm
- zdolność transportowa 1200 osób/godz.
(maks. 1400 osób/godz.)
- wykończenie powierzchni stalowych części wyciągu ocynkowanie

-----------------------------------------------------------------------------------------

Na wyciągi narciarskie typu DOUBLE posiadamy certyfikat inspekcyjny wystawiony przez ITI Praha.

-----------------------------------------------------------------------------------------